Dobre Miasto: 50-latek trafił do aresztu za przemoc domową i znieważanie policji
            Co najmniej dwa miesiące spędzi w areszcie 50-letni mieszkaniec Dobrego Miasta, który stał się bohaterem policyjnej interwencji z powodu przemocy wobec najbliższych oraz agresji wobec funkcjonariuszy. Mężczyzna miał znęcać się nad swoimi domownikami zarówno fizycznie, jak i psychicznie, a także łamać sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Dodatkowo dwukrotnie obrażał i groził policjantom, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia.
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Olsztynie, do zatrzymania doszło niedawno w Dobrym Mieście, gdzie funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu okazało się, że 50-letni mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swoich bliskich. „Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że do znęcania dochodziło regularnie, zarówno w formie słownej, jak i fizycznej” – przekazała policja. Co istotne, mimo wydanego wcześniej zakazu zbliżania się do ofiar, sprawca dwukrotnie go złamał, nie zwracając uwagi na konsekwencje.
Sytuacja dodatkowo eskalowała podczas interwencji funkcjonariuszy. 50-latek nie tylko stawiał opór, ale też znieważył i groził policjantom, co jest traktowane przez prawo bardzo poważnie. „Takie zachowanie wobec służb porządkowych nie pozostanie bez odpowiedzi, dlatego wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt” – informują stróże prawa. Obecnie 50-latek czeka na dalsze decyzje sądu, a prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie.
Na miejscu widać było wyraźne poruszenie wśród sąsiadów, którzy znają rodzinę i nie kryli zaskoczenia tak poważnym obrotem wydarzeń. „Takich sytuacji się nie spodziewaliśmy, bo to spokojna okolica. Mam nadzieję, że teraz wszystko się unormuje” – mówiła jedna z mieszkanek pobliskiego bloku.
Dla mieszkańców Dobrego Miasta i okolic to kolejny sygnał, że przemoc domowa to problem, który nie omija nawet niewielkich społeczności. Warto dodać, że miejscowa policja i ośrodek pomocy społecznej oferują wsparcie dla osób dotkniętych przemocą. Osoby potrzebujące pomocy mogą zgłaszać się pod numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do komisariatu przy ul. Kolejowej 12.
To zdarzenie podkreśla także konieczność respektowania zakazów sądowych i powagi interwencji policyjnych. Mieszkańcy mogą liczyć na wzmożoną czujność służb, które nie będą tolerować agresji ani naruszeń prawa w ich społeczności. Jak się okazuje, szybka reakcja i konsekwentne działanie organów ścigania są kluczowe, by zapewnić bezpieczeństwo rodzinom z Dobrego Miasta.
Źródło: Informacja własna