Stabilny Hosting Projektów Web.

Jaki hosting wybrać na potrzeby projektu internetowego?

Usługa zewnętrznego hostingu czyli serwowania, udostępniania, oferowania danych w internecie wszystkim jego użytkownikom jest kluczowym elementem wpływającym na działanie i stabilność projektów internetowych. Sieciowy projekt społeczny lub komercyjny wymaga stabilności, bezpieczeństwa, szybkości, odpowiedniej przestrzeni dyskowej, szybkich zasobów sprzętowych, szybkiego transferu, odpowiedniego zainstalowanego oprogramowania.

Czym kierować się wybierając dostawcę usługi hostingu?

Podstawowe parametry każdego hostingu to przestrzeń magazynu (ilość miejsca na dysku), transfer miesięczny (zarówno download jak i upload), ilość możliwych baz danych, ilość kont użytkowników ftp, ilość podpiętych i zaparkowanych domen internetowych, obsługiwane języki programowania skryptowego. Oczywiście czynników i opcji w tego typu usługach jest znacznie więcej. Kluczem do wyboru jest dopasować je wszystkie do niezawodnego i optymalnego uruchomienia, kontynuowania i rozbudowy projektu web, aplikacji, czy usługi internetowej.

Na potrzeby niewielkiego i średniego projektu sieciowego warto rozważyć niedrogie oferty sprawdzonych, stabilnych serwerów. Opłaty za usługi hostingu występują najczęściej w periodzie rocznym, lub miesięcznym.

Sprawdzone usługi hostingu - partnerzy godni polecenia.

1. Projekt amatorski, hobbystyczny, osobisty blog, wizytówka lub niewielki serwis elektronicznej sprzedaży (sklep), bądź też strona firmowa, landing page, prezentacja mogą na początek korzystać z darmowych usług hostingu. Warto zwrócić uwagę na możliwość w każdym momencie na rozbudowę planu hostingowego, dokupienie dodatkowych pakietów w ramach tego samego konta i nie zmieniając adresów http i ftp. W tym przypadku warta uwagi jest oferta serwerów ProSerwer, gdzie można opłacać usługi za pomocą SMS, zmieniać dowolnie plany i parametry hostingu z miesiąca na miesiąc, z dnia na dzień. Uiszczając opłatę przelewam bankowym za dłuższy okres otrzymamy rabat lub dodatkowy okres aktywności hostingu. Serwery te w 2016 roku posiadają polskie IP (np. 188.165.23.155) z ISP znanego dostawcy OVH (AS16276). Do zarządzania usługami posiada szybki i przyjazny Cpanel.

Do niewielkiego projektu, gdzie koszt 30 - 100 zł opłaty rocznej jest wysoki lub nieracjonalny idealna jest oferta ogólnoświatowego dostawcy Hostinger. Sprawdzony Hostinger proponuje proste konto hostingowe zdolne utrzymać i hostować niewielkie aplikacje i serwisy web całkowicie za darmo, bez reklam, z możliwością dokupienia wyższego planu w miarę rozwoju projektu. Uwaga! Hostinger kasuje nieużywane przez 30 dni konta, koniecznie więc zrób własną kopię zapasową plików i baz danych.

Oferta dostawcy NetMark może zainteresować tych, którzy są gotowi wydać kilka dyszek i w zamian posiadać plan hostingowy obsługujący wiele domen, kont ftp i baz danych, posiadający wygodne zarządzanie, dostateczną powierzchnię dyskową i miesięczny transfer danych, kopie zapasowe. Warto ponieść wydatek tych kilkudziesięciu złotych i zapewnić projektowi profesjonalną obsługę informatyczną, a sobie zapewnić spokój i brak zmartwień spowodowanych utratą danych lub brakiem ich dostępności w światowej sieci ww.

2. Projekt zaawansowany, o ogólnopolskim lub globalnym zasięgu, portal tematyczny, rozbudowany serwis stron, sklep lub inny system informatyczny wymagający większego miesięcznego limitu transferu, powierzchni dysków na dane i bazy danych. Do zaspokojenia potrzeb takich projektów firma NetMark również posiada rozwiązania i wyższe plany. Indywidualna oferta serwerów VPS powinna zainteresować zaawansowanych webmasterów i managerów większych projektów bazujących na globalnym internecie. Serwery NetMark posiadają polskie IP (np. 176.119.55.175) oraz ISP K2- (AS42503).

Dużym transferem, przestrzenią dyskową i nieograniczoną liczbą obsługiwanych domen, baz danych, kont ftp charakteryzuje się oferta dostawcy HostPark. Jest warta uwagi ze względu na cenę, stabilność i jakość usług (serwery VPS). Serwery HostPark ulokowane są na terenie Niemiec (np. IP 138.201.19.30, ISP HETZNER- (AS24940)), zarządzane panelem DirectAdmin.