Nowe w domenie .olsztyn.pl
Najnowsze nazwy i adresy
Ostatnie komentarze
Tagi
Co oznacza słowo notio? Czym jest notio?
Co oznacza słowo notio? Czym jest notio?

Poznaj znaczenie słowa notio

Notio w języku łacińskim posiada kilka znaczeń. Słowo to występuje jako rzeczownik rodzaju żeńskiego i oznaczać może znajomość, posiadanie wiedzy lub śledztwo. Noto to także pojęcie, wyobrażenie lub myśl człowieka. Rzadziej oznacza naganę cenzora. Notional natomiast jest przymiotnikiem odpowiadającym na pytania jaki, jakie jest - czyli pojęciowy, pojęciowa czyli też myślowy, myślowa, spekulatywny, spekulatywna.

Posiadanie odpowiedniej wiedzy jest niezbędne, aby osiągnąć założony cel. Czy to jest wiedza prawnicza, znajomość aktów normatywnych lub innych aspektów prawa, orzeczeń sądowych, zasad gospodarczych i podatkowych, czy jest do wiedza praktyczna, sprawdzona w działaniu i potwierdzona wynikami, szeroko pojęte notio pomaga w codziennym życiu, w funkcjonowaniu osób fizycznych, podmiotów gospodarczych oraz osobowości prawnych.

W Olsztynie z pewnością jest wielu posiadających obfite zasoby wiedzy z różnych dziedzin. W sprawach prawniczych i gospodarczych jest tylko jedno generyczne notio.

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.