Nawigacja
Olsztyńskie MMA - Mixed Martial Arts

Olsztyn zasłynął po raz kolejny w nowej dziedzinie sportu. Akronim MMA czyli Mixed Martial Arts jest coraz bardziej popularny i oznacza mieszane sztuki walk. Klub Arrachion z Olsztyna szkoli młodzież i nie narzeka na brak chętnych. Nic dziwnego, w końcu wychował już europejskich mistrzów. Jednym z nich jest Mamed Chalidow - zawodnik znany na światowych arenach i doceniany przez światowe organizacje sztuk walki.

Kolejnym utalentowanym zawodnikiem jest Aslambek Saidov. Ten odważny Czeczen dzielnie staje do walk z najlepszymi w swojej klasie wagowej i ma już spore osiągnięcia. Idzie śladami swojego kuzyna Mameda.

Obaj panowie wyróżniają się wśród innych sportowców charakterystycznym wyglądem - posiadają specyficzny zarost na brodzie. Brodacze zaszczepili tą 'sportową modę' na innych zawodników MMA i to nie tylko z Olsztyna. Szczecinianie też już noszą brody - ciekawe kiedy przejdą na islam...

Internetowe nazwy adresów internetowych Chalidow.pl oraz Saidov.pl (także spolszczona nazwa Saidow.pl - mało kto widział jego paszport ;p) czekają na odpowiednie wykorzystanie. Idealnie nadają się na fanpages, blogi, newsy sportowe czy indywidualne profile, wizytówki z kontaktami do menedżerów i pełnymi informacjami o zawodnikach. Face Book zapełnił wprawdzie dość sprawnie lukę prywatnych stron, lecz powaga sytuacji i profesjonalizm zawodu wymaga czegoś więcej. Dobrym przykładem jest osobista skrzynka mailowa np. Aslambek@Saidov.pl czy Mamed@Chalidow.pl.